V Jubileuszowy Bal Karnawałowy Warsztatów Terapii Zajęciowej

28 stycznia (czwartek) w sali bankietowej Hotelu Centralny odbył się V Jubileuszowy Bal Karnawałowy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Przybyłych gości przywitała Przewodnicząca Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kędzierzynie - Koźlu Ewa Drzazga. Uczestnicy WTZ przedstawili swoje dotychczasowe osiągnięcia i przybliżyli zebranym historię placówki, od chwili jej powstania. Starosta Powiatu - Józef Gisman w gorących słowach podziękował kierownictwu Warsztatów i Zarządowi Stowarzyszenia oraz pogratulował dotychczasowych osiągnięć. Przedstawiciel Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Andrzej Świerczyński wysoko ocenił dotychczasową działalność Warsztatów na rzecz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Po oficjalnych wystąpieniach przyszła pora na bal, który rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Warsztaty Terapii Zajęciowej powstały w grudniu 2004 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób  z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kędzierzynie - Koźlu. Siedziba Warsztatów mieści sie w Kędzierzynie - Koźlu przy ul. Skarbowej 4, w dawnym internacie Zespołu Szkół nr 1. W sześciu pracowniach poddawane terapii są osoby o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Oprócz terapii zajęciowej uczestnicy Warsztatów poddawani są rehabilitacji ruchowej, biorą udział na zajęciach interpersonalnych i indywidualnych.
W trakcie zajęć praktycznych uczą sie radzenia w kontaktach z innymi ludźmi, w urzędach czy sklepach. Nabyte umiejętności pozwalają niektórym z nich na podjęcie pracy. Warsztaty po raz pierwszy w tym roku wydały swój biuletyn, którego skład i druk przygotowali sami uczestnicy. Obecnie do placówki uczęszczają 33 osoby z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13