Intensywne remonty w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodnicy

Placówka przeszła szereg inwestycji sfinansowanych z budżetu Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Wyremontowano gruntownie łazienkę chłopców na parterze, gabinet pedagoga, Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SZPiK), gabinet logopedy oraz sale lekcyjne.

- W pomieszczeniach położono gładź, pomalowano je oraz zakupiono nowe wyposażenie – poinformowała Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

Szkoła została również podłączona do ogólnopolskiej sieci edukacyjnej (OSE), w związku z czym w placówce zostały wykonane niezbędne roboty instalacyjne.

Trwały także prace w ogrodzie sensorycznym i na terenach zielonych wokół szkoły, gdzie swoje umiejętności wykorzystali nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.

Natomiast w ramach Rządowego Programu Integracji Społecznej i Obywatelskiej Romów w Polsce został zakupiony sprzęt edukacyjno-terapeutyczny – podłoga interaktywna z pakietem rewalidacyjnym, który będzie wykorzystywany podczas zajęć dydaktycznych oraz rewalidacyjnych.

Remonty w szkole specjalnej.jpeg