Maraton Pisania Listów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

11 grudnia szkolna grupa Amnesty International działająca przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowała Maraton Pisania Listów.  Pisano w obronie wielu osób pochodzących m.in. z Białorusi, Grecji, Chin, Azerbejdżanu, Egiptu, których podstawowe prawa zapisane w Deklaracji Praw Człowieka są łamane. Wśród uczestników maratonu byli nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz bardzo wielu zwolenników akcji – wśród nich Jerzy Pałys - Członek Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego reprezentujący Starostę Powiatu Józefa Gismana, uczennice Publicznego Gimnazjum Nr 10 w Kędzierzynie – Koźlu i  absolwenci szkoły. W ciągu 12  godzin uczestnicy maratonu napisali  1300 listów. Wszystkie wysłane zostały  do decydentów politycznych, którzy mogą mieć wpływ na uwolnienie poszczególnych osób, w obronie których napisano listy.