Strażacy kupią ciężki wóz do zadań specjalnych

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu będzie mieć ciężki wóz bojowy do zadań specjalnych. W starostwie powiatowym podpisano umowę na przekazanie dofinansowania na ten cel.

- Samochód będzie posiadał zbiornik na 11 tysięcy litrów środka gaśniczego i oczywiście potężną autopompę, która pozwoli na pracę i zasilanie innych pojazdów. Będzie też mógł przetłaczać środki gaśnicze na duże odległości – mówi Piotr Dudek, komendant powiatowy straży pożarnej.

- Nowy wóz zastąpi wysłużony już pojazd, który pracuje w jednostce od 36 lat. Będzie strażakom bardzo potrzebny, bo znajdujemy się na trudnym terenie, gdzie liczba interwencji jest spora. Strażacy wyjeżdżają nie tylko do pożarów, są niezbędni w wielu innych sytuacjach – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj.

Decyzję o przekazaniu dofinansowania podjął zarząd powiatu, a rada powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przyjęła uchwałę w głosowaniu. Pojazd będzie kosztował w sumie 1 mln 200 tysięcy zł.