Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Puchar za propagowanie rozwoju ratownictwa wodnego

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Rejonowego WOPR z okazji 35-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas spotkania starostę reprezentowali Członkowie Zarządu Powiatu Jerzy Pałys i Stefan Wałach, którzy z rąk Stanisława Wolkiewicza odebrali puchar z podziękowaniami za pomoc w propagowaniu rozwoju ratownictwa wodnego i bezpiecznego wypoczynku na terenie powiatu.

Przypomnijmy, że 15 marca 1974 roku na podstawie uchwały Zarządu Wojewódzkiego WOPR w Opolu powstała Oddział Powiatowy WOPR z siedzibą w Koźlu. Pomysłodawcą i założycielem oddziału był Stanisław Wolkiewicz, zagorzały działacz społeczny i miłośnik wody. W pierwszym kwartale 1976 roku w wyniku zmiany struktury administracyjnej państwa zmieniono nazwę oddziału na Oddział Terenowy WOPR w Kędzierzynie-Koźlu. Pod tą nazwą odział funkcjonował do 2003 roku, kiedy to zmieniono ją na oddział Rejonowy WOPR Kędzierzyn-Koźle.
Ratownicy Oddziału Terenowego WOPR w Kędzierzynie-Koźlu brali udział i osiągali sukcesy nie tylko w zawodach krajowych. Spore osiągnięcia odnotowali też na arenie międzynarodowej. W 1982 roku podczas Pucharu Europy w Wallendorf(RFN), w reprezentacji Polski startowała Gabriela Breitscheidel. Osiągnęła ona swój życiowy sukces, zdobywając nieoficjalne pierwsze miejsce indywidualne(startowała poza podstawową trójką reprezentantów ekipy polskiej) i w 4-osobowym zespole drugie miejsce w sztafecie. Wynik był sporym zaskoczeniem dla kierownictwa, które powołało ją do zespołu startującego w konkurencji drużynowej. Nasza reprezentacja znalazła się na drugim miejscu za Holandią. 
AL
Brak opisu obrazka   
Wersja XML