Festyn charytatywny na kozielskim stadionie

Festyn dobroczynno-kulturalny zgromadził wczoraj na kozielskim stadionie liczną grupę mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Współorganizowało go między innymi Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

– Mamy ponad 50-ciu sponsorów. Cieszy nas, że najróżniejsze organizacje co roku wspierają inicjatywę zbierania środków na ten szczytny cel. Dzięki zebranym środkom wyślemy dzieci na wakacje - powiedział proboszcz parafii Św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Koźlu, Alfons Szubert.
Jednym z punktów wczorajszego programu był mecz księży rywalizujących z policją i strażą pożarną.
Dzieci brały też udział w licznych konkurencjach przygotowanych specjalnie dla nich. Oprócz zespołów funkcjonujących przy Miejskim Ośrodku Kultury, występu szkoły muzycznej oraz kozielskiej żeglugi na scenie pojawiła się też Krystyna Giżowska, która zakończyła wczorajsze spotkanie.
– Na festyn przychodzę co roku. To dobrze, że poprzez zabawę można wspomóc dzieciaki. Pogoda dopisała, a i przy okazji można było trochę podopingować drużyny piłkarskie – powiedział pan Andrzej, który odwiedził wczoraj stadion w Koźlu razem ze swoim 5-letnim synkiem.
Przypomnijmy, że Festyn dobroczynno-kulturalny odbywa się co rok. Ten odbył się już po raz XVI
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka